Ami

Ciało człowieka jest subtelnym dziełem sztuki. Składają się na nie niezliczone ilości atomów, łączących się w większe cząstki, które z kolei budują zaawansowane związki chemiczne, dające początek komórkom, tkankom oraz organom naszego organizmu. Do związków tych zaliczamy także aminokwasy.
Są one grupą organicznych związków chemicznych, zawierających tak zwaną grupę aminową oraz kwasową. Pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie człowieka – są „cegłami”, z których składają się białka, biorą udział w procesach produkcji płynów ustrojowych, neuroprzekaźników, ale także i substancji takich jak insulina czy choćby i adrenalina. Z racji tego, że wspomagają regenerację komórek oraz uczestniczą w budowie tkanki mięśniowej, często są przyjmowane dodatkowo w ramach suplementacji przez ludzi uprawiających aktywność sportową – nie tylko zawodową, ale także i amatorską. Może na to także wpływać fakt, iż podczas długiego, intensywnego wysiłku mogą zostać zamienione na cukry w celu pozyskania dodatkowej ilości energii.
Nie da się ukryć, że niektóre z aminokwasów posiadają właściwości pobudzające, co sprawia, iż są często stosowane jako różnego rodzaju stymulanty. Możemy z całą pewnością umieścić w tej grupie l – tyrozynę, czyli aminokwas endogenny, który poprzez pełnienie roli prekursora w syntezie adrenaliny, noradrenaliny czy też dopaminy wykazuje działanie polegające na usunięciu uczucia zmęczenia, zarówno fizycznego jak i psychicznego, poprawia zdolność koncentracji oraz pracę mózgu, a także ogranicza apetyt.

Autor: http://nootropicproducts.net/nootropowe